⚫ΣΗΜΆΔΙΑ ΒΕΛΤΊΩΣΗΣ! ⚪

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στην Τούμπα την ομάδα της Λαμίας για τη διεξαγωγή της 23ης αγωνιστικής της super league. Ο δικέφαλος ήταν καταιγιστικός κατάφερε να σημειώσει τέσσερα υπέροχα τέρματα, με σκόρερ τους Μπαμπά στο 18ο λεπτό, Τζολη στο 48ο λεπτό, στο 52ο λεπτό ο Ουαρντα έκανε το 3- 0. Και τέλος, το 4-0 με ένα πολύ δυνατό σουτ έγραψε ο Ζιφκοβιτσ στο 65ο λεπτό. Οι ασπρόμαυροι έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο, δημιούργησαν και κατάφεραν να σκοράρουν πολύ όμορφα γκολ.

Ήταν εμφανώς βελτιωμένος, κάτι που δίνει πολύ χαρά τόσο στους ανθρώπους του Συλλόγου όσο και στον κόσμο του. Ο ΠΑΟΚ δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο να αντιδράσει και να απειλήσει, κατάφερε να παρασύρει τη Λάμια στο δικό του ρυθμό. Για πρώτη φορά μετά από καιρό ο δικέφαλος ενέπνεε σιγουριά. Έβγαλε πάθος, ένταση και ποιότητα. Αρχίζει να δείχνει σημάδια βελτίωσης σε σχέση με τους προηγούμενους αγώνες. Αξίζει, επίσης, να αναφέρω πως ο Μπαμπα έκανε το ντεμπούτο του στη βασική ενδεκάδα και μάλιστα κατάφερε να πετύχει το πρώτο του γκολ. Έκανε αρκετές ενέργειες και βοήθησε πολύ την ομάδα. Τα πρώτα δείγματα ήταν πολύ θετικά. Το στενάχωρο νέο της αναμέτρησης ήταν πως ο Τζολης υπέστη εναν τραυματισμό, θα περιμένουμε όμως τις εξετάσεις για να δούμε το μέγεθος του τραυματισμού και το χρόνο που θα χρειαστεί για την αποκατάστασή του.  Έχουμε πει και θα το ξαναπούμε η ομάδα είναι καινούργια και χρειάζεται χρόνο. Αν δώσουμε χρόνο ο ΠΑΟΚ θα φτάσει ξανά εκεί που του αξίζει.