⚫Η ΑΝΟΧΉ ΚΑΙ Η ΥΠΟΜΟΝΉ ΤΕΛΕΊΩΣΕ!⚪

Οι παίκτες του δικεφάλου ταξίδεψαν στην Αθήνα για να αγωνιστούν απέναντι στον Παναθηναϊκό για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ο δικέφαλος μπήκε δυναμικά, προσπάθησε να σκοράρει έχασε αρκετές ευκαιρίες με τους Τζόλη, Ζίφκοβιτς να μην καταφέρουν να χαρίσουν ένα πολύτιμο γκολ στην ομάδα τους. Μέχρι το 39ο λεπτό ο Παναθηναϊκός δεν είχε απειλήσει την εστία του Ζιφκοβιτσ, ώσπου ο Μακέντα  κατάφερε με κοντινή  κεφάλια να ανοίξει το σκορ και να κάνει το 1-0 για την ομάδα του. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο με το δικέφαλο να μπαίνει στα αποδυτήρια έχοντας το 1-0 στην πλάτη του. Ο Παναθηναϊκός πατούσε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και δεν άφηνε στον ΠΑΟΚ να κάνει φτάσεις σαφής καθαρής ανάπτυξης όπως στο πρώτο μέρος. Ο Παναθηναϊκός συνέχισε να πιέζει και να μην αφήνει τον ΠΑΟΚ να πάρει μπάλα. Στο 82ο λεπτό ήρθε το 2-0 για τους γηπεδούχους με το γκολ του Ιωαννίδη. Και πριν καλά καλά τελειώσουν τα πανηγύρια για του γηπεδούχους, ήρθε η μείωση για τους φιλοξενούμενους με το γκολ του Κρμεντσικ από την ασίστ του Σβιντέρσκι. Το ματς έληξε 2-1 με νικητή και κυρίαρχο τον Παναθηναϊκό, που ήταν καλύτερος και σταθερός καθόλη τη διάρκεια του αγώνα. Ενώ, ο δικέφαλος για άλλη μια φορά ήταν κακός, πολύ κακός κυρίως στην αμυντική του γραμμή. Ο ΠΑΟΚ με αυτή την ήττα του φτάνει στην 4η θέση της βαθμολογίας της Σούπερ Λιγκ. Δεν ξέρω τι πρέπει να αλλάξει αλλά ξέρω πως πρέπει να αλλάξει σύντομα.  Αυτός δεν είναι ο δικός μας ΠΑΟΚ, δεν διεκδικεί, δεν έχει πάθος, δεν βγάζει ψυχή. Δίνουμε χρόνο όμως πρέπει να βλέπουμε και τη βελτίωση της ομάδας, την προσπάθεια και ας γίνονται λάθη. Δυστυχώς δε βλέπουμε τίποτα από όλα αυτά. Ήμουν η πρώτη  που είπα πως πρέπει να δώσουμε  χρόνο στην ομάδα γιατί είναι καινούργια, γιατί είναι η ομάδα μας, για τον Πάμπλο, για όλα όμως αυτό πάει πολύ. Η ανοχή και η υπομονή τελειώνει, αλλαγές τώρα. Ο λαός του ΠΑΟΚ δε δέχεται να χάνει και να βλέπει την ομάδα σε αυτήν την κατάσταση. Ηρεμία και πάμε να δούμε πως θα κάνουμε καλύτερη την εικόνα της ομάδας μας. Μαζί, όχι ο ένας απέναντι στον άλλον. Μόνο μαζί είμαστε πιο δυνατοί. Μπορούμε να το αλλάξουμε, μπορούμε να γίνουμε ξανά όπως πρώτα, μπορούμε να φτάσουμε ξανά στην κορυφή εκεί που ανήκουμε.