⚫ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΧΡΌΝΟ!⚪

Ο δικέφαλος του βορρά υποδέχθηκε στην Τούμπα τον Βόλο για την διεξαγωγή της 16η αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκ. Η ομάδα του Βόλου μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο , πίεσε τον ΠΑΟΚ και εκμεταλλευόμενος τα αμυντικά λάθη των ασπρόμαυρων  κατάφερε να σκοράρει μόλις στο 11ο λεπτό με το δυνατό σουτ του  Κιακου . Το   προβάδισμα του Βόλου οδήγησε τον ΠΑΟΚ σε ένα παιχνίδι χωρίς σκέψη, χωρίς ουσία , χωρίς ουσία . Στο 18ο λεπτό  ο Κλειμαν λέει όχι στο σουτ του Τζόλη και ο ΠΑΟΚ χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει το σκορ και να ισορροπήσει το ματς  . Στο 28ο λεπτό ο Τζηλος υποδεικνύει πέναλτι στο χέρι του Ριενστρα , ο Σβαμπ εκτελεί άψογα τον Κλειμαν και κάνει το 1 - 1 .Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε και για μια ακόμη φορά ο δικέφαλος έπρεπε να βρει τρόπο να γυρίσει το ματς, δεν ήταν καλός , άφηνε στον αντίπαλο χώρο για να επιτεθεί. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της ομάδας άλλαξε λίγο προς το καλύτερο . Μετά την είσοδο τον Βιερίνια και Ελ Καντουρί η ομάδα πήρε τα πάνω της . Στο 58ο λεπτό ο Ινγκανσον έστειλε την μπάλα στα δίχτυα όμως η φάση καταλογίστηκε ως οφσάιντ. Λίγα λεπτά αργότερα ο Ινγκανσον σκοράρει με κεφαλιά και κάνει το 2-1 για τους ασπρόμαυρους. Στο 67ο λεπτό ο Κρμενστκι πέρασε στον αγώνα στον θέση του Σβιντερσκι. Στο 70ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον  Κρμενστκι όμως δεν έπιασε καλά την μπάλα και  το σουτ  κατέληξε αδύναμα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Βόλου. Λίγα λεπτά αργότερα ο Κρμενστκι έχασε και πάλι την ευκαιρία στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα δίπλα από την εστία. Στο 83 ο Κλειμαν είπε όχι στο σουτ του Μουργκ , στο 84 ο Ελ Καντουρί στέλνει την μπάλα άουτ. Ο ΠΑΟΚ έκλεισε τον Βόλο στα καρέ του , πίεσε και έχασε πολλές ευκαιρίες μέχρι το 90ο λεπτό που ο Κρμενστκι έφυγε στην πλάτη της άμυνας , έφτασε απέναντι στον  Κλειμαν τον πλάσαρε υπέροχα και έκανε το 3-1 . Ο Κρμενστκι στην δεύτερη του συμμετοχή με την φανέλα του ΠΑΟΚ άφησε πολύ καλές εντυπώσεις , έκανε προσπάθειες, έχασε ευκαιρίες, βοήθησε, έτρεξε και στο τέλος κατάφερε να σκοράρει και να δώσει στην ομάδα του μία ξεκάθαρη νίκη .  Ο ΠΑΟΚ είχε και καλές στιγμές και άσχημες, ακόμη ψάχνει να βρει τα πατήματα του. Κατάφερε να πάρει την νίκη που του δίνει τους τρεις βαθμούς που τον κρατάνε κοντά στην κορυφή και του δίνει την ψυχολογική ανάταση εν όψει Ολυμπιακού.  Ο δικέφαλος έχει λιγότερο από δύο ημέρες για να διορθώσει ότι μπορεί ,όλα τα λάθη που έκανε στις προηγούμενες αναμετρήσεις. Και να γίνει ο παλιός ΠΑΟΚ με πάθος και ένταση. Ένας ΠΑΟΚ με το μαχαίρι στα δόντια για να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό. Ο δικέφαλος την Τετάρτη θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό για την εξ αναβολής αναμέτρηση.