⚫ΘΑ ΈΡΘΕΙ Η ΩΡΑ!⚪

Εχθές Τετάρτη ο ΠΑΟΚ βρέθηκε στο Καραϊσκάκης για να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό 19η αγωνιστική της super league. Ο δικέφαλος του βορρά παρατάχθηκε με τρείς αλλαγές σε σχέση με το ντέρμπι κόντρα στην  ΑΕΚ . Με τον Ροντρίγκο να παίρνει θέση στο αριστερό άκρο της άμυνας, τον Βαρελά αντί του Κρέσπο και ο Ντουγκλας στην μεσαία γραμμή αντί του Σβαμπ.Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει την κατοχή, ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να πιέσει ψηλά αλλά δεν κατάφερνε να οδηγήσει τον ΠΑΟΚ σε λάθη . Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από τον Ολυμπιακό, έπαιζε υπέροχο ποδόσφαιρο, με μυαλό , πάθος και ένταση, όμως δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ και να βάλει δύσκολα στους ερυθρόλευκους. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 για τις δύο ομάδες.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυναμικά και άρχισε να πιέζει υπερβολικά τον ΠΑΟΚ , έτσι στο 50ο λεπτό ο Ελ Αραμπι έκανε το 1-0 για τους ερυθρόλευκους. Τρία λεπτά αργότερα ο δικέφαλος του βορρά κατάφερε να βγάλει αντίδραση  με τον Τζόλη όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Από κει και μετά ο ΠΑΟΚ συνέχισε να πιέζει και έχασε σημαντικές ευκαιρίες, αρχικά με τον Κριμεντσικ και μετέπειτα με τον Ουάρντα, όμως ο Σα είπε όχι .Ο δικέφαλος βρισκόταν ψηλά στην προσπάθεια του να απειλήσει , πλήρωσε τα αμυντικά κενά για άλλη μία φορά ,έτσι στο 77ο λεπτό ο Καμαρά έκανε το 2-0 . Το 3-0 και το τελικό χτύπημα για τους ασπρόμαυρους ήρθε στο 89ο λεπτό από τον Βρουσάι . Ο δικέφαλος πλήρωσε για άλλη μια φορά τα αμυντικά του λάθη και δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά τον Ολυμπιακό. Ο Ολυμπιακός από την άλλη πλευρά έδειξε πως έχει παίκτες με ποιότητα, σε βασικές θέσεις. Έτσι κατάφερε να πάρει την νίκη και να αυξήσει την βαθμολογική διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες.Οι ασπρόμαυροι έχουν τρεις ημέρες για να ανασυνταχθούν , να διορθώσουν  τα λάθη και τα προβλήματα που προκύπτουν καθώς την Κυριακή ο δικέφαλος θα υποδεχθεί στην Τούμπα τον Παναιτωλικό. Οφείλουμε να κάνουμε υπομονή και να δείξουν εμπιστοσύνη στον Πάμπλο Γκαρσία και τους παίκτες του. Ξέρω πως είναι δύσκολο να βλέπουμε την ομάδα μας να βρίσκεται εκτός διεκδίκησης του τίτλου . Ξέρω ότι είναι δύσκολο να ακούμε όλους αυτούς να υποτιμούν την ομάδα μας  . Όμως κρατήστε κάτι. Θα έρθει ξανά η ώρα που ο ΠΑΟΚ θα είναι εκεί που του αξίζει.. Κάντε υπομονή.